Wiedźma Wie

3 lekcje jak być zawsze szczęśliwą

jak być zawsze szczęśliwą

jak być zawsze szczęśliwą

jak być zawsze szczęśliwą

Przez ostatni tydzień skupiałam się na związkach, czynieniu ich lepszymi i co za tym idzie, również na tych z Was, które w związkach już są lub myślą w nich być. Tym razem więc coś dla singielek, (ale nie tylko!). Sama przez kilka lat byłam sama ze świadomego wyboru i zdecydowanie odrzucałam wszelkie zaloty, podróżowałam po świecie, eksperymentowałam i inwestowałam czas i pieniądze we własny rozwój. Bardzo sobie chwalę te lata w moim życiu, bo pokazały mi i nauczyły mnie jaka jestem, kim jestem, czego oczekuję od samej siebie i od życia. Wierzcie mi, ta wiedza jest nieoceniona!

To czego się nauczyłam, lub inaczej, ponieważ nauczyłam się ogromu rzeczy, ale to co uważam za absolutną esencję, mogę ująć w trzech lekcjach.

Pamiętaj, że wolność pochodzi z wewnątrz Ciebie

Czym jest wolność? Skąd się bierze? Jak być wolnym zawsze i obecnie w XXI? Czy wolnym czyni tylko Jezus jak dawno temu uczył ksiądz na religii w szkole? Otóż wolność pochodzi z naszego wnętrza, z wewnętrznej miłości do siebie. Z poczucia przynależności – duchowego połączenia ze wszystkim co żyje. Z akceptacji z siebie i swojego życia. Z mocnego przekonania, że Wszechświat o nas dba. Jeśli to mamy w sobie, to mamy wszystko i jesteśmy prawdziwie wolni. Także od przeszłości, systemu, etatu i żalu do matki. Naprawdę. A za tą wolnością idzie miłość partnera, wsparcie rodziny i pieniądze. A bez niej… no cóż, jest jak jest, od poniedziałku do poniedziałku i od pierwzego do pierwszego, byle jak.

Dbaj o siebie najpierw

To Ty jesteś dla siebie najważniejszą osobą, wszystkich innych może w każdej chwili zabraknąć. A nawet jeśli nie, to co będą po Tobie mieli Twoi przyjaciele, dzieci, rodzina jeśli padniesz w końcu z wycieńczenia? Oczywiście nie zachęcam Cię do egocentryzmu, próbuję Ci jedynie uświadomić, jak bardzo ważne jest żebyś sama siebie kochała, dbała o siebie i troszczyła się. Traktuj z miłością swoje ciało i duszę. Tutaj przypominam swój starszy artykuł o tym Jak Pokochać Siebie, znajdziesz tam wiele sprawdzonych rad i wskazówek. Pamiętaj też o rzeczach prostych, małych codziennych przyjemnościach, które choć niepozorne, ogromnie poprawiają jakość naszego życia i nasz poziom zadowolenia z niego.

Jeśli szukasz inspiracji, nie wiesz od czego zacząć, oto kilka moich, niezwykle prostych, niemal nie zabierających czasu trików na lepszą codzienność:
– Piję ręcznie mieloną kawę dobrej jakości w pięknym porcelanowym kubku
– Chodzę jak najwięcej pieszo, jak najwięcej boso. Chodzenie pomaga mi zachować dobrą kondycję i zapewnia mi niezbędny ruch na świeżym powietrzu, a chodzenie boso ma wręcz nieprzecenione właściwości o których pisałam tutaj.
– Unikam treści przesyconych uprzedzeniami i nienawiścią. Nie zajmują mnie teorie spiskowe i spory o rzeczy i sprawy, które nie są moim bezpośrednim udziałem.
– Pracuję nad zmianą myślenia, że cierpienie jest do czegokolwiek potrzebne. Bo nie jest.
– Podtrzymuję kontakt z ważnymi dla mnie ludźmi starając się rozmawiać z nimi nie wtedy, kiedy tego potrzebuję, a tak po prostu. Dla radości bycia razem.

– Zawsze kiedy tego potrzebuję znajduję czas na ulubiony serial, film lub książkę, bo i taki leniwy relaks bywa niezbędny. Nie katuj się i poleniuchuj czasami!

– Stawiam na dobrej jakości, domowe jedzenie, które przygotowuję z miłością. A jeśli jem na mieście szaleję i rozpieszczam się tym, czego sama w warunkach domowych z różnych powodów bym nie wykonała.

Bądź świadoma własnych uczuć i emocji

Być może to najważniejsza lekcja z tego wpisu, ale wiem też, że najtrudniejsza. Czasami, gdy wiele nam nie pasuje mimo wszystko beznadziejnie trwamy w stagnacji czekając na jakiś „cud” zamiast ruszyć dupę i coś zmienić. Bo tak, cuda się zdarzają, ale te najlepsze zawsze są naszym udziałem. Miej odwagę na zmiany i na takie organizowanie sobie życia, jakiego potrzebujesz.

Dbaj o swoje wibracje. Pewnie znasz już ten termin, jeśli jednak nie do końca wiesz jak go rozumieć, to wiedz, że uproszczone rozumienie wibracji ma związek z samopoczuciem. W ten sposób rozumując wysokie wibracje to dobre samopoczucie. Dbaj o swoje poprzez pielęgnowanie spokoju wewnętrznego, dobre odżywianie,(koniecznie w takim samym stopniu zdrowe jak i smaczne), otaczaj się pięknem i ludźmi, którzy ciągną Cię w górę zamiast w dół, inspirują i sprawiają, że czujesz się po prostu dobrze. Oczywiście nie zapominaj o kontakcie z naturą. I medytuj lub chociaż spędzaj każdego dnia kilka chwil samotnie, w ciszy, bo tylko tak poznasz i zrozumiesz swoje prawdziwe uczucia.

 

Życzę Wam ogromu miłości własnej, szczęścia i zadowolenia z własnego towarzystwa. Bo tylko kiedy kochamy siebie, możemy naprawdę kochać innych i w pełni pozwolić im się kochać.

Wartościowe? Podziel się!

O mnie

Współczesna wiedźma bez zadęcia, miotły i miotania zaklęć. Coach holistyczny i wróżka. Wierzy w głęboką wewnętrzną mądrość w każdym człowieku i to, że życiem rządzi miłość. I to, że naszym głównym zadaniem na ziemi jest doświadczać i dobrze się bawić.

Close