Wiedźma Wie

POPochane: październik

krasnoludki przy sterach (3)

Październik. Oj, dużo nowości było w tym miesiącu, bo i mój powrót na studia i nowa odsłona bloga. I dużo „takich tam”.

Przede wszystkim z tą nową odsłoną było mnóstwo roboty, wyskakujących błędów i nerwów. Wrrr. Nie wspominam.

Za to z chęcią wspomnę, że 12.10 padał śnieg. Bo ja to w zeszłym roku zimą byłam w Syczuanie, dwa lata temu byłam w Polsce, ale było ciepło, a trzy lata temu byłam w niemieckim Karlsruhe i w Boże Narodzenie drzewa kwitły. Zimy, zimy potrzebuję!

Ale póki co jestem cierpliwa i cieszę się piękną, kolorową jesienią:

krasnoludki przy sterach (6) krasnoludki przy sterach krasnoludki przy sterach (5)

Jednak o metamorfozie bloga

Wróćmy jeszcze do metamorfozy bloga, bo zebrała ona mnóstwo pozytywnych komentarzy, pochwał i pytań. A tu nie ma tajemnic. Przeniosłam się na hosting i domenę Zenboxa. Krasnoludki działają teraz na szablonie Backstreet, (kocham ten szablon!), grafikę podmieniałam ja, a wszystko ładnie zainstalował i błędy wytępił Eftep, ten od pomocy informatycznej. I tak, ja robiłam temu człowiekowi okładkę na FB, ale nie biorę odpowiedzialności, za brak estetyki w jej wgraniu. Upominałam, że trzeba by to poprawić i tyle mogłam zrobić. Niemniej, polecam go do walk z dostosowywaniem szablonu.

krasnoludki przy sterach (4)

Krasnoludki w Cyber-lesie:

Przez ten cały restart rzadko w październiku korzystałam z hasztagów #krasnoludkipolecaja i #fajnanotka, którymi oznaczam polecane Wam linki na krasnoludkowym fanpejdżu. Wstyd, ale podesłałam Wam przez cały miesiąc tylko 4 teksty. Dla porównania, w listopadzie do tej pory poleciłam Wam już dwa, choć dopiero mamy 4go.

Dla równowagi na samych Krasnoludkach pojawiło się sporo wartościowych tekstów:

A także dwa kolejne opowiadania z cyklu „Sklep z tapetami”:

I także dwa wpisy gościnne:

W październiku powstała też pierwsza krasnoludkowa kolorowanka dla dorosłych. Obiecałam Wam, że druga powstanie, kiedy choć jedna osoba przyśle mi tego krasnala w kolorze. Ciągle czekam, a przyznaję, chętnie bym narysowała i jakąś krasnalicę. Tutaj link do pobrania.

Warto obejrzeć:

Tego działu, jeszcze u mnie w linkowni nie było, ale myślę, że warto będzie zacząć go prowadzić. Wiecie, co kocham w YouTubie? To, że nie gromadzi on tylko muzyki, tutoriali i lepszej z gorszą rozrywki, ale także mnóstwo wartościowych wykładów. Podeślę Wam dziś dwa, bo co za dużo, to sama nie ogarnę:Buddyjski nauczyciel Ajahn

  • Ajahn Brahm dzieli się naprawę słabymi żartami i mądrą nauką, że w życiu trzeba odpuszczać. Wymienia na to, aż 4 sposoby. Ufam, że kiedyś nauczę się stosować je wszystkie.
  • Matt Kahn z dużo lepszym żartem o tym, dlaczego mamy dążyć do mistrzostwa w duchowości, nie stawiać siebie w pozycji ucznia, a od razu mistrza. Dlatego, że mamy tę moc i dlatego, że… uczeń zawsze pozostanie tylko uczniem. The Path of Mastery. (Niestety, wykład tylko dla znających angielski).

A co w muzyce piszczy?

  • Wielkie tupnięcie Cezika, czyli projekt Bezbarwni. Zakochałam się! Zobaczcie jak Babcia gra w pokera, (w komentarzach ktoś zasugerował, żeby oglądać w jakości 166p, zróbcie to, robi się klimat!)

  • I moje odkrycie października, Chairlift z piosenką Ch-Ching. Nie wiem, czy ona lepiej wygląda, czy lepiej śpiewa, ale na pewno ja chcę takie czerwone wdzianko!

 

Zdjęcia pochodzą z poniedziałkowej sesji, tak, tak, już listopadowej. Ale pogoda za oknem wyraźnie wskazuje, że na początku grudnia byłyby nie na czasie. Zrobię do tego czasu inną <|:^) Wiecie, że można sobie zamówić sesję u Krasnoludków? Kontakt na: do.krasnali@gmail.com

krasnoludki przy sterach (7)

A co fajnego Wy znaleźliście w sieci w październiku? Podzielcie się linkiem!

Wartościowe? Podziel się!

O mnie

Współczesna wiedźma bez zadęcia, miotły i miotania zaklęć. Coach holistyczny i wróżka. Wierzy w głęboką wewnętrzną mądrość w każdym człowieku i to, że życiem rządzi miłość. I to, że naszym głównym zadaniem na ziemi jest doświadczać i dobrze się bawić.

Close