Wiedźma Wie

Czy da się przewidzieć przyszłość?

czy da się przewidzieć przyszłość

czy da się przewidzieć przyszłość

czy da się przewidzieć przyszłość

Ilekroć ociągam się z napisaniem wpisu zawsze wychodzi to na dobre la wpisu, bo wszechświat podpowiada nowe informacje. Tak jest i tym razem, kiedy w końcu postanowiłam napisać o tym jak to jest z tą przyszłością i jej przewidywaniem.

No bo właśnie, da się w końcu przewidzieć przyszłość, czy się nie da?

Lubię nazywać się trenerką ezoteryczną. Bo wiecie, przychodzą do mnie ludzie, dzielą się wątpliwościami i problemami i generalnie płacą mi za to, żebym pomogła im uczynić ich życie lepszym. A ja wykorzystuję całą swoją niestandardową wiedzę, aby to robić – stawiam tarota, zaglądam w energię i edukuję o technikach pracy z podświadomością. Najczęściej jednak ludzie, którzy wiedzą czym się zajmuję nazywają mnie zupełnie inaczej – wróżką. A wszyscy wiedzą, co robią wróżki – rzucają uroki i przepowiadają przyszłość. Wydaję się więc osobą kompetentną do odpowiedzi na poniższe pytanie.

Czy da się przewidzieć przyszłość?

Otóż… i tak i nie. Bo generalnie z przyszłością jest jak z tym kawałem o zwierzętach na łące, że można nie przychodzić. Pozwól, że wspomogę się obrazkiem.

W każdym momencie naszego życia maluje się przed nami jakaś przyszłość, coś widać na horyzoncie. To jakby jechać drogą z Gdańska do Szczecina, gdzie Szczecin jest tą przyszłością. Ale tylko pod warunkiem, że jako kierowcy nie zboczymy z trasy, nie zmienimy planu. Bo jeśli tak, to ostatecznie, zamiast w Szczecinie możemy wylądować w Krakowie, Warszawie albo i Budapeszcie.

To, co widzi tarocista w kartach to ten Szczecin, ale też czasami rozmaite zjazdy w różnych kierunkach. A nawet jeśli ich nie widać w konkretnym czytaniu to one tam zawsze są. Dlatego pytając Tarota jak potoczy się dana sprawa, np. sądowa, która jest już w toku, a która nie jest bardzo mętna i skomplikowana, można w rozkładzie zobaczyć jej wynik i przebieg. Informacja jest stąd taka, że jeśli będziemy dalej postępować jak dotychczas, to otrzymamy taki właśnie wynik. Jest tak dlatego, że coś już się toczy, samochód jest już w drodze i nie ma powodu, dla którego kierowca miałby zmienić kierunek. Natomiast trudniej jest zobaczyć takie rzeczy, kiedy w grę wchodzą sprawy, które się jeszcze nie rozpoczęły. Przy hipotetycznych pytaniach otrzymujemy równie hipotetyczną odpowiedz, bo nic to jeszcze nie jest dane, jeszcze nie ma tej drogi do Szczecina. Tutaj lepiej zadać pytanie, czy warto tą drogę budować, to znaczy, czy warto ponosić wysiłek angażowania się w daną sprawę, jakie są nasze i innych prawdziwe pobudki, co jest do zyskania, a co do stracenia. To w kartach zobaczymy, natomiast wyniku sprawy już raczej nie, a jeśli nawet tak, to będzie on niepewny.

Czym jest przyszłość?

Przyszłość to to, do czego zmierzamy w linii prostej. Ale żadna przyszłość nie jest dla nas zdeterminowana, bo mamy wolną wolę i co najważniejsze moc kreacji własnego życia. Dlatego takie niebezpieczne bywają „wróżki”, te w cudzysłowiu, osoby nieodpowiedzialne za własną pracę. Niejednokrotnie w swojej praktyce spotykałam ludzi, którzy albo sami raz dawno temu byli kogoś „sobie powróżyć”, albo co jeszcze gorsze, ktoś z rodziny raz zdecydował się na taką wizytę, wypytał o wszystkich członków rodziny, potem im to wszystko powtórzył i… cała rodzina żyje według przepisu podanego przez „wróżkę”. To, że jej słowa się sprawdzają co do joty przez 10 lat, to nie dlatego, że jest taka dobra. Ale dlatego, że Ty pozwoliłaś sobie wtłoczyć jej słowa do podświadomości i realizujesz je całkiem rezygnując z własnej mocy kreacji życia.

Tarot to narzędzie doraźne, pomaga podejmować decyzje przedstawiając plusy i minusy danych sytuacji, ale karty nigdy za Ciebie decyzji nie podejmą. Nie podejmie też jej za Ciebie tarocistka i nie powie Ci co masz robić. Oczywiście pod warunkiem, że masz do czynienia z osobą świadomą i odpowiedzialną. Tarot nie powie Ci, co Cię czeka w przyszłości, ale może Ci powiedzieć dokąd prowadzi sposób życia i postępowania, który obecnie praktykujesz i podpowie co zmienić, abyś mogła żyć pełniej i szczęśliwiej. Tarot to narzędzie do odczytywania teraźniejszości na bazie, której Ty sama budujesz swoją przyszłość, bo robisz to zawsze, nawet jeśli realizujesz czyjś program wtłoczony Ci do podświadomości lub biernie taplasz się w codziennym niezadowoleniu. Zawsze masz moc kreacji, używaj jej do tworzenia swojej rzeczywistości. A Tarota używaj do wglądów i podpowiedzi.

Wartościowe? Podziel się!

O mnie

Współczesna wiedźma bez zadęcia, miotły i miotania zaklęć. Coach holistyczny i wróżka. Wierzy w głęboką wewnętrzną mądrość w każdym człowieku i to, że życiem rządzi miłość. I to, że naszym głównym zadaniem na ziemi jest doświadczać i dobrze się bawić.

Close