Wiedźma Wie

O mnie i o blogu

wiedźma wie

Mam na imię Norma i jestem współczesną wiedźmą. Nie latam na miotle, nie rzucam zaklęć i nie odprawiam magicznych rytuałów. A kota mam szarego. To, czym się zajmuję to coaching holistyczny i czytanie z kart tarota. Byłam w Azji, podróżowałam z plecakiem do Tybetu i tam zrozumiałam, że mądrości i radości szukać nie zawsze trzeba za morzem. Trzeba odkryć, że cały czas ma się je w sobie.

Wiedźma z nazwy bloga więc to nie tylko ja, ja wszystkiego nie wiem, a nawet wiem niewiele i często się mylę. Jak to człowiek. Ale wiedźma też to wewnętrzna intuicja jaką każdy ma w sobie i ona, wiedźma-intuicja wszystko wie!

Jestem kobietą i piszę głównie dla kobiet.

Blog Wiedźma Wie jest o tym jak żyć w zgodzie ze sobą, naturą i Wszechświatem. Jak posługiwać się swoją intuicją. Uczę Tarota. Pragnę pokazać Ci, że ezoteryka to nie żadne „szarlataństwo” tylko umiejętności, które każda z nas posiada. Tylko nie każda już je odkryła. Pomagam innym odkrywać w sobie cudowne potencjały.

I duchowość, duchowość to wszystko, bo jeśli nie dbasz o swojego ducha, prawdziwe ja, czy jakkolwiek to nazywasz, to tak naprawdę Cię nie ma.

wiedźma wie

Sama na co dzień praktykuję wolność, marzę z rozmachem, cieszę się małym i zawsze patrzę życiu w oczy z uśmiechem. A w złych chwilach… w złych chwilach jak Osho radził pławię się na momencik w złych emocjach, by zaraz móc je puścić przeżyte, przetrawione i już niepotrzebne. I o tym również piszę, o tym jak zachować równowagę i nawet jeśli nie zdrowy, to własny rozsądek w otaczającym nas świecie. Nie uciekam o tematów niszowych w blogosferze.

Piszę o rozwoju duchowym, osobistym, ezoteryce, higienie czakr, zdrowiu, medycynie alternatywnej, Tarocie, miłości, odnajdywaniu szczęścia, naturalnej pielęgnacji i weganizmie i wszystkich tych wspaniałych rzeczach tak bardzo niesłusznie często uznawanych za szalone.

wiedźma wie

Piszę jak pielęgnować swoje ciało i ducha, jak je kochać, co jeść i czym się pielęgnować. Ale ode mnie nigdy nie dostaniesz jednoznacznych rad, tylko wskazówki. Wszystkie jesteśmy inne, mamy inne potrzeby, doświadczenia, pragnienia i marzenia, więc dla każdej z nas dobre i słuszne może być zupełnie coś innego. Każda z nas jest w pełni odpowiedzialna za swoje życie. Chcę, żebyś to dobrze zrozumiała. W odpowiedzialności kryje się nieskończona wolność.

Moda wokół raz mi sprzyja, a raz mnie nie interesuje. Biorę odpowiedzialność, za to co tutaj piszę i przyznaję się do omylności, i subiektywizmu. Ten blog to w całości to moje dzieło, moje są tutaj słowa, kropki i przecinki, moje są grafiki, ilustracje i zdjęcia. Ten blog pokazuje mnie od wewnątrz.

wiedźma wie

Jaka jeszcze jestem?

Jestem Dziewiątką, Rybami, Koniem i Makiem, a prowadzi mnie karta Głupca. Zarabiam jako tarocistka, fotograf i grafik. Uwielbiam hipsterską surową czekoladę i tatuaże. Kocham krowy, a od dziecka konsekwentnie podkochuję się w Zoro, (a tak naprawdę w Don Diego). A gdybym jeden dzień mogła być mężczyzną to zostałabym rock&roll’owym rockmenem. Lubię teatr i Michaela Jacksona. Ubieram się w tęczę, bo w środku mam tęczę. Ciągle jestem dzieckiem.

Pod wieloma względami jestem zwyczajną młodą kobietą, tyle tylko, że świadomą niespożytych potencjałów, które we mnie drzemią. Chcę, żebyś i Ty taka była! Bo też masz w sobie swoją wewnętrzną wiedźmę – swoją intuicję.

Namaste!

 

 wiedźma wie

Close